Black Friday to bez wątpienia ogromna zakupowa okazja – z każdej strony kuszą nas naprawdę wysokie rabaty dochodzą nieraz nawet do 70%. Aż żal z takich promocji nie skorzystać. Niestety, nierzadko bywa tak, że wiedzeni okazjami popełniamy szereg błędów zakupowych. Podpowiadamy na co zwracać uwagę, aby w tym roku Black Friday stał się dniem doskonałych, a nie nieudanych zakupów.

Brak jasno określonej listy zakupów

Błędem popełnianym przez wiele osób korzystających z tak doskonałych okazji, jak Black Friday jest udawanie się na zakupy bez określonej listy. Nie mamy wówczas żadnych jasno sprecyzowanych potrzeb. Oznacza to, że kupimy to, co wpadnie nam w ręce. A w zdecydowanej większości przypadków są to wówczas decyzje błędne. Dlatego dobrym rozwiązaniem okazuje się być wcześniejsze zaplanowanie swoich zakupów. Trzeba zastanowić się nad tym, co jest nam potrzebne. Jeśli w naszej garderobie brakuje właśnie sukienki, to nie kupujmy zamiast niej bluzki, która nie pasuje do żadnej naszej spódnicy czy żadnych naszych spodni. Planując zakupy wcześniej, ograniczamy do minimum ryzyko popełnienia zakupowego błędu.

Nigdy nie kupujmy nic, co niezgodne z naszymi przekonaniami

W tym wypadku często zaznacza się wpływ osób trzecich. Jeśli ktoś namawia nas na coś, co w jego opinii jest po prostu wyjątkowe, ale jednocześnie niekoniecznie odpowiada naszym przekonaniom i naszemu stylowi, lepiej z zakupów zrezygnować nawet wtedy, kiedy cena jest naprawdę kusząca. Ta prosta zasada sprawi, że Black Friday 2017 okaże się dniem zakupów naprawdę bardzo udanych.

Window shopping

Określenie coraz bardziej popularne. Polega na udaniu się do galerii handlowej nie z zamiarem kupienia czegoś, ale po prostu pooglądania. To jeden z podstawowych błędów w przypadku takich akcji promocyjnych, jak właśnie Black Friday. Wracamy bowiem do punktu omówionego przez nas jako pierwszego, czyli braku listy zakupowej. Niektórzy mogą się śmiać, ale ten prosty sposób naprawdę może uchronić nas przed poważnymi błędami zakupowymi.

Nie wpadajmy w szał

Black Friday to oczywiście niesamowite okazje. Ogromne zniżki sprawić mogą jednak, że wiele osób wpadnie w zakupowy szał. Nie brakuje takich, którzy są w stanie kupić niemalże wszystko tylko dlatego, że cena jest zdecydowanie niższa. Wchodząc do sklepu, należy zachowywać zdrowy rozsądek. W przeciwnym razie może okazać się, że wydaliśmy fortunę na rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujemy.
Przedstawione powyżej proste zasady sprawią, że Black Friday 2017 może stać się dniem naprawdę udanych zakupowych decyzji.