Wprawdzie do grudnia jeszcze dobrych kilka miesięcy, ale wiele osób już dzisiaj zastanawia się co komu kupić w prezencie mikołajkowym czy gwiazdkowym. Grudzień to bez wątpienia miesiąc ogromnych wydatków, których wielu z nas chciałoby uniknąć lub chociaż znacznie je ograniczyć. Jeśli chodzi o prezenty, to naprawdę jest na to szansa. Wystarczy robić zakupy w odpowiednim dniu. A takim jest właśnie słynny Black Friday.

Jak działa Black Friday?

Black Friday, czyli popularny Czarny Piątek, to tradycja sprzedażowa, która przywędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych. Coraz częściej pojawia się także Czarny Piątek. Podczas Czarnego Piątku klienci rozmaitych sklepów mogą liczyć na naprawdę duże rabaty. Akcje promocyjne w wielu sklepach pozwalają na zakup towarów nawet o 50% taniej. Warto zaznaczyć, że w sklepach działających na rynku amerykańskim zniżki mogą dochodzić nawet do 90%. W naszym kraju na tak duże rabaty trzeba jeszcze trochę poczekać. Coraz częściej jednak właściciele sklepów stawiają na promocję 1+1. W tym wypadku podczas Black Friday wystarczy kupić dwa produkty objęte akcją promocyjną. Za drugi z nich zapłacimy wówczas 50% taniej.

Czarny Piątek, a Boże Narodzenie

Dlaczego właśnie podczas Black Friday warto kupować prezenty świąteczne? W wydarzeniu promocyjnym, jakim jest Black Friday udział biorą sklepy o rozmaitym asortymencie. Oznacza to, że o wiele taniej kupić możemy ubrania dla dorosłych i dzieci, książki, zabawki, kosmetyki, artykuły plastyczne i wiele, wiele innych. W tak szerokiej ofercie nie sposób nie znaleźć idealnego podarunku dla naszych najbliższych. Decydując się na zakup prezentów świątecznych podczas Black Friday, możemy natomiast zaoszczędzić naprawdę niemałą sumą pieniędzy. W okresie przedświątecznym, kiedy to wydatków jest wiele, ma to bez wątpienia ogromne znaczenie.

Black Friday w Internecie

W akcji Black Friday obecnie biorą udział również sklepy prowadzące sprzedaż internetową. Oznacza to, że wystarczy wejść na witrynę internetową ulubionego sklepu, aby bez konieczności wychodzenia z domu zrobić świąteczne zakupy za naprawdę przystępne ceny. To bardzo wygodne rozwiązanie. Warto dodać, że poniedziałek po Black Friday zyskał już nazwę Cyber Monday. Niektóre sklepy internetowe oferują rabaty w Black Friday, inne w Cyber Monday, a jeszcze inne „rozciągają” promocje od Black Friday aż do Cyber Monday.

Przygotuj się na Czarny Piątek 2017

Black Friday 2017 oraz Czarny Piątek 2017 to akcje promocyjne, które czekają na nas w tym roku. Z całą pewnością warto wcześniej zastanowić się w jakich sklepach chcielibyśmy zrobić zakupy, aby udać się do centrum handlowego już z ułożonym pomysłem w głowie.