Każdy z nas robi zakupy. Nie da się tego uniknąć. Jednocześnie nie brakuje osób, które najchętniej udają się do sklepu wówczas, gdy obowiązują rozmaite akcje promocyjne. Do tych zyskujących w naszym kraju coraz większą popularność zalicza się Black Friday oraz coraz częściej poprzedzający go Czarny Czwartek. Co to takiego? Z czym się wiąże? Czy zasługuje na uwagę? Na te i inne pytania spróbujemy udzielić odpowiedzi.

Skąd wziął się Czarny Piątek?

Black Friday, czyli popularny Czarny Piątek, to nic innego jak ogromna akcja promocyjna. Jej korzeni należy szukać na terenie Stanów Zjednoczonych. To właśnie ten kraj jest ojczyzną Black Friday. Na terenie USA ta akcja promocyjna jest niezwykle popularna. Włączają się do niej w zasadzie wszystkie większe sklepy i sieci handlowe, które widzą w niej doskonałą okazję do zwiększenia swojego zarobku. W naszym kraju Black Friday stawia dopiero pierwsze kroki. Każdego roku na udział w akcji decydują się kolejne sklepy, które dostrzegają w tym wydarzeniu okazję do zwiększenia swoich zysków, a także pozyskania nowych klientów.

Na co mogą liczyć klienci?

Klienci, którzy decydują się na robienie zakupów właśnie w Black Friday mogą liczyć na naprawdę bardzo duże zniżki. W przypadku sklepów działających na terenie Stanów Zjednoczonych dochodzą one nawet do 90%. U nas jest nieco gorzej – najczęściej zniżki sięgają maksymalnie 50%. Znaleźć można jednak i takie sklep, w których zniżki są dużo wyższe. Wiele sklepów decydujących się brać udział w akcji Black Friday stawia na szczególne rodzaje akcji promocyjnych. I tak na przykład trzeba kupić dwa produkty, aby na drugi z nich otrzymać rabat wynoszący 50%. Czasami rabaty udzielane są jedynie na ściśle określone rodzaje produktów. W każdym przypadku można jednak liczyć na naprawdę duże okazje. Tak robione zakupy pozwalają na zaoszczędzenie niemałej sumy pieniędzy.

Kupuj z rozwagą

Udając się do sklepu w Czarny Piątek bądź Czarny Czwartek, trzeba pamiętać, aby zachować umiar. W przeciwnym razie bardzo łatwo wpaść w spiralę zakupową. Po powrocie do domu może natomiast okazać się, że wiele z zakupionych artykułów jest nam po prostu zbędnych. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być przygotowanie listy zakupowej, której warto się trzymać. Dzięki temu uda się uniknąć nieprzemyślanych zakupów.

Jaki będzie Czarny Piątek 2017?

Na co można liczyć w Black Friday 2017 oraz Czarny Czwartek 2017? Z pewnością liczba sklepów, które zdecydują się wziąć udział w akcji będzie jeszcze większa. Być może wzrośnie również wysokość udzielanych rabatów. Bez wątpienia dowiemy się tego za kilka miesięcy, które naprawdę bardzo szybko miną.