Określenie Black Friday kojarzy coraz więcej z nas. Podobnie jak Czarny Czwartek. Wciąż nie brakuje jednak tych, którzy zastanawiają się nad tym, co kryje się pod tymi określeniami. Spróbujemy nieco przybliżyć ideę Black Friday po to, aby Black Friday 2017 stał się dniem naprawdę udanych zakupów.

Black Friday, który w ostatnim czasie coraz częściej rozciąga się również na Czarny Czwartek, to tradycja wywodząca się z terenu Stanów Zjednoczonych. Wypada zawsze w pierwszy piątek następujący po Święcie Dziękczynienia. Oznacza to, że okazyjne zakupy możemy robić w czwarty piątek listopada – idealnie, jeśli poszukujemy prezentów mikołajkowych czy gwiazdkowych dla naszych bliskich. Bez wątpienia Black Friday to ogromna machina, która generuje dla sprzedawców ogromne zyski. Przyjmuje się, że na terenie Stanów Zjednoczonych liczba klientów decydujących się na zakupy w tym dniu sięga nawet stu milionów. Oczywiście na terenie innych krajów – w tym również Polski – dzień ten staje się coraz popularniejszy. W ostatnim czasie wzrasta liczba sklepów, które decydują się wziąć udział w akcji Black Friday. Co roku ich liczba wzrasta. Można więc przyjąć, że Black Friday 2017 to będzie prawdziwe zakupowe święto.

Idźmy dalej. Na terenie Stanów Zjednoczonych prowadzone są liczne statystyki dotyczące właśnie Czarnego Piątku. I tak ustalono, że blisko dwieście pięćdziesiąt milionów Amerykanów robi zakupy właśnie w ten dzień. Jedna osobą wydaje natomiast blisko czterysta dolarów. Rachunek jest więc prosty: sklepy mogą w ciągu tylko jednego dnia zarobić przeszło pięćdziesiąt miliardów dolarów. Imponujący wynik, prawda? Nie trudno się więc dziwić, że decydują się na oferowanie swoim klientom aż takich zniżek.

Jeszcze do niedawna Czarny Piątek oraz Czarny Czwartek były akcjami prowadzonymi jedynie w sklepach stacjonarnych. Rozwój handlu internetowego sprawił, że również sklepy wirtualne biorą dzisiaj udział w tych wielkich akcjach promocyjnych. W efekcie klienci mają jeszcze większe możliwości, a zakupy można zrobić bez konieczności wychodzenia z domu. To naprawdę niezwykle korzystna zmiana, które sprawia, że w akcji Black Friday bierze udział jeszcze więcej klientów. Coraz częściej mówi się o akcji określanej mianem Cyber Monday. Ona również zyskuje coraz większą popularność.

Black Friday oraz Czarny Czwartek to wielkie akcje promocyjne, z których z pewnością warto skorzystać. Pozwalają na zrobienie zakupów za naprawdę niewielkie pieniądze. Dzisiaj zakupy w te dni można robić również w sklepach internetowych. Black Friday i Czarny Czwartek coraz częściej goszczą również w naszych sklepach. Ku uciesze polskich klientów.