Co roku na terenie Stanów Zjednoczonych ma miejsce wielka akcja promocyjna, która zyskała nazwę Black Friday. Obecnie promocje w wielu sklepach zaczynają się już w czwartek, co określane jest jako czarny czwartek. Akcja ta dociera również do nas – coraz więcej sklepów decyduje się brać w niej udział. Pojawia się więc pytanie czy warto robić zakupy w Czarny Piątek, a jeśli tak, to z jakiego powodu. Spróbujemy odpowiedzieć.

Black Friday to duże promocje. Na terenie Stanów Zjednoczonych dochodzą one nawet do 70, a nierzadko również do 90%. Niestety, w naszych sklepach na tak wysokie rabaty jeszcze trudno liczyć. Nie oznacza to jednak, że sprzedawcy nie dają nam możliwości zrobienia zakupów na naprawdę korzystnych warunkach. Rabaty dochodzące do 50% pierwotnej ceny to naprawdę dobra okazja, która sprawia, że warto w tym jedynym dniu w roku udać się do centrum handlowego.

Wśród sprzedawców w naszym kraju niezwykle popularna jest promocja polegająca na tym, że drugi kupiony produkt objęty jest rabatem wynoszącym 49% bądź 50%. Czy to okazja, z której warto skorzystać? Bez wątpienia tak. Za dużo niższą cenę otrzymujemy drugi produkt. Oczywiście wiąże się to również z koniecznością zakupu drugiego produktu za cenę pierwotną. Mimo to jest to jednak naprawdę korzystne rozwiązanie, które pozwala nam nieco zaoszczędzić.

Akcje promocyjne w Black Friday to w naszym kraju również promocje na konkretne rodzaje produktów. Oznacza to, że za dużo niższą cenę można kupić w danym sklepie na przykład tylko kurtki zimowe, kosmetyki do makijażu ust czy damskie torebki. Wszystko uzależnione jest od sklepu, który ustala promocję. Każdy, kto chce skorzystać z dużej akcji promocyjnej ma szansę w gąszczu ofert znaleźć tą idealnie dopasowaną do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Jak będzie wyglądał Black Friday 2017 czy Czarny Czwartek 2017? Można spodziewać się, że akcja będzie zakrojona na jeszcze większą skalę niż dotychczas. Co roku bowiem do akcji przyłączają się kolejne sklepy, co sprawia, że klienci mają jeszcze większe możliwości zrobienia zakupów po naprawdę okazyjnych cenach. Biorąc pod uwagę termin, na jaki przypada Black Friday – pierwszy piątek po amerykańskim Święcie Dziękczynienia – jest to doskonała okazja do zakupu mikołajkowych oraz gwiazdkowych podarunków. W akcji biorą udział sklepy nie tylko z asortymentem kierowanym do osób dorosłych, ale również dzieci. Nie ma więc problemu z zakupem prezentu dla naszych pociech.
Akcje takie, jak Black Friday to doskonała okazja, jeśli chcemy zrobić zakupy, nie wydając jednocześnie dużej sumy pieniędzy. Pozwala zaoszczędzić naprawdę niemałą kwotę.